zdjęcie tytułowe w świecie ptakówJesień to pora odlotów ptaków, jak również czas, kiedy rozpoczynamy przygotowania do pomagania ptakom w przetrwaniu zimy. Nasi uczniowie korzystając z wiedzy dostępnej na platformie Uniwersytetu dzieci mieli okazję dowiedzieć się, czym żywią się poszczególne ptaki, jaki mają kształt dziobów oraz czy ptaki plują? Podjęli również próbę złapania pożywienia przez rzeczy naśladujące i przypominające budowę ptasich dziobów.

W ramach aktywności plastycznych dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne wykorzystując liście, kasze oraz inne materiały. Uczniowie mieli okazję malować farbami kaszę oraz używać jej do wypełnienia konturów ptaków. Jeżeli jesteście ciekawi, czy ptaki potrafią pluć, zapraszamy Was do obejrzenia filmu, który znajduje się pod linkiem: https://view.genial.ly/5fa80a7f316b3b0cf52da5eb/interactive-image-interactive-image

Świetlicowe różności - W świecie ptaków