zdjęcie tytułowe (Copy)Po długim czasie nauki zdalnej świetlicę szkolną wypełniły znajome dźwięki wesołych rozmów dzieci. Po powrocie za oknem towarzyszyła nam zima, która swoje odzwierciedlenie znalazła w zimowych pracach dzieci. Prace plastyczne powstały przy wykorzystaniu różnych materiałów takich jak bibułki do muffinek, patyczki lekarskie i kosmetyczne oraz wata i płatki kosmetyczne.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy dzieci w galerii:

Świetlicowe różności kalendarz adwentowyKalendarz adwentowy wywodzi się od wieńca, w którym zamiast świec umieszczano 24 małe woreczki z drobnymi niespodziankami. Obecnie kalendarz adwentowy umila nam oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Świetlicowe różności również przygotowały dla wszystkich dzieci kalendarz adwentowy z licznymi niespodziankami. Znajdziecie je pod linkiem: https://view.genial.ly/5fbd308e2d60f90d07533c62/social-vertical-post-swietlicowe-roznosci-kalendarz-adwentowy 

zdjecie tytułowe oczekiwanie na świetego mikołaja6 grudnia obchodzimy Mikołajki, dzień, w którym otrzymujemy drobne upominki. W tym roku oczekiwanie na Świętego Mikołaja przeniesiemy w wirtualny świat. Zapraszam Was do wspólnego oczekiwania na Świętego Mikołaja. Niespodzianki znajdziecie pod linkiem:
https://view.genial.ly/5fc378f72c85d8120cbf2682/social-action-swietlicowe-roznosci-mikolajki

Zdjęcie tytułowe Tydzień andrzejkowyWielkimi krokami zbliżają się Andrzejki, zapraszam Was zatem do wspólnej zabawy. W tym tygodniu świetlicowe różności zapraszają do zabawy andrzejkowej „Jedna Wróżba dziennie”. Jeżeli jesteście ciekawi, co czeka Was w przyszłości koniecznie zajrzyjcie pod link i bawcie się dobrze!
https://view.genial.ly/5fba72d27eb7770cfdb2cdc6/horizontal-infographic-lists-swietlicowe-roznosci-andrzejkowy-tydzien

zdjęcie tytułowe Andrzejki29 listopada to dzień wróżb i zabaw. Andrzejki kończą czas zabawy i rozpoczynają adwent. W tym roku w nieco inny sposób przyszło nam świętować andrzejki i zabawy tradycyjne musimy zamienić na zabawy online. Zapraszam Was zatem na andrzejkową zabawę online. Znajdziecie tutaj informacje na temat tradycji andrzejkowych, wróżby oraz dyskotekę online. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie, a wszystko znajduje się pod linkiem. Udanego wróżenia!
https://view.genial.ly/5eb97accd236a10cfac6885b/presentation-swietlicowe-roznosci-andrzejki

lipaW imieniu Klubu Gaja serdecznie zapraszam do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim jest Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej, która zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Klubu Gaja pt: „Drzewo Roku 2020”. Zwycięska lipa będzie ubiegała się o nagrodę w konkursie europejskim. Nadesłane na konkurs prace plastyczne rozsławią zwycięską Lipę nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie i pomogą jej w zdobyciu tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2021.
Wszystkie szczegóły konkursu znajdują się pod poniższym linkiem. Zachęcam do udziału !!!
https://view.genial.ly/5fb24933adefec0d0e85b8f3/interactive-image-konkurs-plastyczny

zdjęcie tytłowe teatr w pudełkiW tym tygodniu zapraszam Was na przygodę z teatrem schowanym w pudełku. Jak już zapewne wiecie chodzi o teatrzyk Kamishibai, czyli papierowy teatr. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszam Was do obejrzenia prezentacji i stworzenia własnego teatrzyku Kamishibai. Prezentacja znajduje się pod linkiem:
https://view.genial.ly/5fad5649f74fca0d216dd279/interactive-image-swietlicowe-roznosci-ii

zdjęcie tytułowe w świecie ptakówJesień to pora odlotów ptaków, jak również czas, kiedy rozpoczynamy przygotowania do pomagania ptakom w przetrwaniu zimy. Nasi uczniowie korzystając z wiedzy dostępnej na platformie Uniwersytetu dzieci mieli okazję dowiedzieć się, czym żywią się poszczególne ptaki, jaki mają kształt dziobów oraz czy ptaki plują? Podjęli również próbę złapania pożywienia przez rzeczy naśladujące i przypominające budowę ptasich dziobów.

ZDJĘCIE TYTŁOWE ŚWIETLICOWE RÓŻNOŚCIŚwietlicowe różności ponowie zapraszają Was do skorzystania z pomysłów wirtualnej świetlicy. W tym tygodniu, a dokładnie 10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. Zapraszam więc do wirtualnego świata jeży oraz zachęcam do wykonania ciekawych prac plastycznych. Wszystkie propozycje znajdziecie pod linkiem:
https://view.genial.ly/5fa811cbcb9a580cfa4a7a68/horizontal-infographic-lists-swietlicowe-roznosci-i

Dzień postaci z bajekKażdego roku 5 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Pojawiają się w naszym życiu dzięki naszym rodzicom i dziadkom i zostają na bardzo długo. Dlatego bohaterowie bajek dla wielu z nas są bardzo ważni. Świetliczaki również nie zapomnieli o święcie swoich ulubionych bohaterów i z tej okazji wykonali bohaterów swoich ulubionych bajek, dzięki zasobom Uniwersytetu dzieci dowiedzieli się, jak mówią postaci z bajek oraz czym jest dubbing oraz świetnie bawili się grając w grę Zgadnij z jakiej jestem bajki. Zapraszamy do wspólnej zabawy z bohaterami bajek.