zdjęcie tytułoweŚwietlica szkolna przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Prace Plastyczne”, którego celem jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne, prowadzenie prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególnie małej motoryki, koordynacji wzrokowo - ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, wyobraźni, uwagi, a także wyzwalanie ekspresji twórczej i naturalnej kreatywności.

naklejka na sciane jesienne drzewo 604Z okazji Święta Drzewa zorganizowaliśmy Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Jesienne drzewa w obiektywie” pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Kłodawa.

W dniu 13 października 2020 r. odbyło się spotkanie jury, w skład którego wchodzili m. in.: Przedstawiciel Nadleśnictwa Kłodawa oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Różankach. Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych prac i ich wysoki poziom artystyczny obrady trwały długo i były niezwykle intensywne.

zdjęcie tytłoweUczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania organizowanym przez EduSense Uczymy Dzieci Programować. EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie wzięli udział w dwutygodniowych wyzwaniach, z których relacje były umieszczane na stronie www.coodweek.eu. Dzieci brały udział w następujących zabawach z kodowania: Zaprogramuj zdrowie. Muzyczny kod. Marzę, myślę, konstruuję. Rysuję, maluję, kodują. Kubeczki od A do Z. Zakodowane gry planszowe. Gesty, symbole, bloczki. Bezpieczni w sieci. Pętle, czyli szukamy powtórzeń. Debugowanie, czyli błędy są ok. W ramach udziały w programie otrzymaliśmy Dyplom za udział w wydarzeniu.

zdjęcie tytułoweUczniowie uczęszczający na zajęcia w świetlicy szkolnej mieli okazję obchodzić Dzień Spadającego Liścia przypadający na dzień 23 września. Pomysłodawcą Dnia Spadającego Liścia jest Jerzy Szewczyk, który uznał, że jesienią brakuje wesołego święta. W ramach tygodnia spadających liści uczniowie wykonali prace plastyczne posługując się różnorodnymi technikami. Dzieci miały okazję malować folią bąbelkową, wydrapywać określone wzory czy tworzyć jesienne kompozycje z uschniętej trawy. Zapraszamy do podziwiania prac uczniów.

dzień kropki15 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i spełniania marzeń zainspirowane historią małej Vasthi. W tym dniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję poznać historię związaną z Dniem Kropki oraz wziąć udział w różnych aktywnościach. Starsi uczniowie podczas zajęć plastycznych mieli okazję obejrzeć film o Vasthi oraz wykonali prace plastyczne, których główną bohaterką była kropka.

zdjęcie tytułoweZa nami tydzień z marzeniami w świetlicy szkolnej. Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej mieli okazję wziąć udział w codziennych zajęciach przygotowanych z okazji Dnia Marzyciela. Dzieci wzięły aktywny udział w interaktywnych zajęciach, a także zabawie z kodowaniem. Mieli okazję stworzyć swoją chmurkę z marzeniami, a także pudełko na marzenia. W ramach innowacji pedagogicznej wzięli udział w eksperymencie i sprawdzili, czy marzenia są jak bańki mydlane oraz, czy można zamknąć kilka baniek z marzeniami w jednej. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i wspólnej zabawy.

https://view.genial.ly/5f550a455e25b60cff1be488/presentation-dzien-marzyciela

swietlica Plan pracy świetlicy szkolnej obowiązujący w pierwszym okresie nauki roku szkolnego 2020/2021 dostępny jest po linkiem: https://view.genial.ly/5f54cb254c42ef0d845d3dfc/horizontal-infographic-review-untitled-genially 

ZASADY BEZPIECZENSTWAW związku z nową sytuacją, w której wszyscy się znaleźliśmy musimy przestrzegać dodatkowych zasad bezpieczeństwa, które obowiązywać będą podczas zajęć świetlicowych. Bardzo proszę o zapoznanie się ze wszystkimi zasadami, które znajdują się pod linkiem: https://biteable.com/watch/wietlica-zasady-sylwia-gallos-2679769 

REGULAMINZachęcamy do zapoznania się z regulaminem świetlicy szkolnej znajdującym się pod adresem: https://view.genial.ly/5f47f3cc91252c0d5246d026/presentation-regulamin

swietlica 2Z okazji Dnia Babci i Dziadka podczas zajęć w świetlicy uczniowie klas I - III wykonali laurki i ozdoby florystyczne. Wzięli również udział w konkursie plastyczny pod hasłem „Portret Babci i Dziadka”. Jury wytypowało następujących zwycięzców:

  • I miejsce - Emilia Szczechowiak kl. II b,
  • II miejsce - Alicja Jaskowska kl. II b,
  • III miejsce - Amelia Opszalska kl. III b.