studium2Obecny rok szkolny obfitował w wiele przedsięwzięć związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z nich był udział w ogólnopolskim konkursie „Szkoła dla Niepodległej” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Zmagania konkursowe trwały od października 2018 r. do marca 2019 r. W trakcie ich trwania zorganizowaliśmy:

  • konkurs plastyczny pod hasłem „Wolność, godność, solidarność, prawa człowieka”,
  • konkurs wiedzy „Polska Niepodległa - Ojcowie Niepodległości”,
  • klasowy konkurs na prezentacje multimedialną pt. „W czym w obecnych czasach przejawia się patriotyzm?”.

Ponadto wzięliśmy udział w wojewódzkich i międzyszkolnych konkursach tematycznych oraz przystąpiliśmy do ogólnopolskich kampanii społecznych: BohaterON i Mamy Niepodległą. Nasze wysiłki zostały nagrodzone certyfikatem „Szkoła dla Niepodległej”.

Zdobyliśmy certyfikat „Szkoła dla Niepodległej”