t_150_100_16777215_00_images_osiagniecia_i_sukcesy_0_001_2.jpg

Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń klasy III gimnazjum, Alexander Knobel, został laureatem konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim zajął I miejsce, otrzymując 58 punktów na 60 możliwych, co stanowi 96,7% poprawności. To już kolejny tak spektakularny sukces Alexa, który zwyciężył w latach 2015 i 2016, będąc wówczas jeszcze uczniem szkoły podstawowej.

Należy przypomnieć, że uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim skutkuje zwolnieniem z egzaminu gimnazjalnego z tego przedmiotu, a te jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu najwyższego wyniku. Ponadto, laureaci są przyjmowani do szkół ponadgimnazjalnych w pierwszej kolejności. Dlatego zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności oraz próbowania swoich sił w konkursach – może okażą się one biletem wstępu do wymarzonej szkoły?