szachy1Katarzyna Kuczyńska urodziła się 3 lutego 2006 roku. Mieszka w Wojcieszycach i obecnie jest uczennicą klasy III SP w Różankach. Od czterech lat uczęszcza do Klubu Szachowego „Stilon Gorzów”. Pierwszym trenerem Kasi był Tomasz Gałażewski, a od września 2015 roku treningi przeprowadza z nią Andrzej Modzelan. Kasia pomimo młodego wieku osiągnęła już spore sukcesy. Będąc w przedszkolu w 2013 roku uzyskała X miejsce w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków. Trzy lata z rzędu była Mistrzynią Województwa Lubuskiego w Szachach Klasycznych.

W 2013 roku zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Szachach Szybkich w kategorii dziewcząt do lat ośmiu. W tym samym roku wywalczyła I miejsce na Turnieju Szachowym w Zielonej Górze z okazji Dnia Niepodległości. Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach w 2015 roku w Dąbkach przyniosły jej II miejsce wśród dziewcząt z klas I-II. W lutym tego roku na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 wśród dziewcząt wywalczyła XI miejsce. Katarzyna wspaniale łączy treningi z nauką, jest jedną z najlepszych uczennic w klasie.
Gratulujemy Kasi osiągnięć i życzymy wielu zwycięstw w przyszłości.

 Kasia Kuczyńska Mistrzynią w szachach