Uczeń kl. 3 SP – Hubert Czaja, otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania i termin były ustalone przez międzynarodową komisję. Hubert rozwiązywał test w kategorii „Maluch” dla klas 3 i 4 szkół podstawowych.

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti'eres” z siedzibą w Paryżu. W Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ideą konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów oraz wspólna, intelektualna zabawa.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

Kangur matematyczny