I Regionalny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Leśnej
7 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Regionalnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo - Leśnej "O kroplę ze źródła Marii", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Kłodawie i Nadleśnictwo Kłodawa. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów tworząc 6-osobowe drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Zmagania konkursowe odbywały się na terenie miejscowości Mironice-Mierzęcin i polegały na pokonaniu 4-kilometrowej trasy leśnej oraz rozwiązaniu zadań na 5-ciu stacjach edukacyjnych. Nasi reprezentanci ze szkoły podstawowej: Julia Rydzaj, Dawid Gigoła, Zofia Kazimierczyk, Jakub Cłapka, Sandra Kowalak, Adrianna Serżysko, zajęli I miejsce zdobywając nagrodę główną Nadleśniczego Kłodawa - Pana Tomasza Kalembkiewicza.

Zespół gimnazjalistów: Dawid Pardyka, Filip Wiech, Marta Grzegocka, Maria Maciejewska, Anna Toporowska, Krzysztof Jackowski, zajął III miejsce Po zakończeniu konkursu był czas na poznanie historii regionu, piknik leśny, uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród.