etwinningNasza szkoła już po raz szósty przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu. Tym razem nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w Turcji, Niemczech i Rumunii, a temat naszego przedsięwzięcia brzmi: „Szkolne życie – źródłem inspiracji” (oryg. „SCHOOL LIFE – a source of INSPIRATION”).

PREZENTACJA PROJEKTU

siatkowkaDnia14 marca 2018 w Kostrzynie nad Odrą reprezentacja dziewcząt naszej szkoły startowała w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży 2017/2018 w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta grające w składzie : Joanna Wiruć kl. III gim., Sylwia Michałowicz kl. III gim., Wiktoria Wiruć kl.II gim., Rozalia Wachowska kl. II gim., Paulina Stasiak kl. II gim., Julia Rydzaj kl. VII SP, Julia Wolniewicz kl. VII SP, Agata Modrzejewska kl. VII SP, Nikola Kurczyk kl. VII SP, Julia Cieśla kl.VII SP zdobyły II miejsce pokonując dziewięć drużyn naszego powiatu.

kredkiMiło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy JULII GŁODEK z kl. I, w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Koty zimą”, organizowanym przez magazyn Kocie Sprawy z Warszawy. Przecudne, urocze kociska wygrzewające się przy kominku podbiły serca jury i tak praca Julii trafiła na łamy prasy! Jej praca został opublikowana w lutowym numerze miesięcznika. Dziewczynka otrzymała nagrodę książkową oraz list z podziękowaniem za piękną pracę.

konkursy przedmiotoweW tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp. wzięli udział również nasi gimnazjaliści. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Sylwia Michałowicz – biologia,
  • Dominik Jaskowski – język angielski,
  • Sebastian Nowak – historia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Sebastian Nowak z klasy III zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Ponadto odniósł sukces w szkolnym etapie Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Młody Biblista.
Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!

 

stypendiadaW dniach od 5 do 15 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Stypendialny „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA DLA UCZNIÓW KLAS II i III”, w którym wzięła udział klasa IIa i IIIa. Koordynatorem projektu na terenie szkoły była pani Renata Łastowska. Projekt składał się z czterech części. Pierwszą z nich był konkurs czytelniczy Abecadło, w którym należało wykazać się doskonałą znajomością wierszy Jana Brzechwy. Drugi etap to konkurs ortograficzny Ortografek sprawdzający pisownię wyrazów z u-ó, ż- rz, h-ch. Trzecia część to konkurs matematyczny Plusik, w którym uczniowie rozwiązywali zadania w zakresie dodawania i odejmowania. Ostatnią część stanowił konkurs plastyczny Plastuś, gdzie należało wykonać pracę dowolną techniką na jeden podanych wcześniej tematów.

brytaniaZ wielka przyjemnością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Alexander Knobel zdobył w roku szkolnym 2015/2016 tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla szkół podstawowych.

Alexander jest uczniem klasy VI i nie tylko zdobył tytuł laureata, ale zajął w tej rywalizacji pierwsze miejsce. Dodać należy, że podobny sukces osiągnął w roku 2014/2015.
Alex urodził się 10 wrzesnia 2003 w Zurichu. Interesuje się historią, geografią muzyką i finansami.
Uczęszczał do przedszkola Zurich International School w Zurichu. Swoją edukację kontynuował na Cyprze w American Academy w Limassol, a następnie w gorzowskiej szkole artystycznej. Uczniem naszej szkoły jest od dwóch lat. Serdecznie gratulujemy Alexowi osiągniętych sukcesów i życzymy osiagniecia podobnych w gimnazjum.

lapkiMaria Wilczyńska – uczennica kl.1a otrzymała wyróżnienie w tegorocznym konkursie plastycznym „Wybieramy najpiękniejszą baśń polską”, który był XV edycją cyklu „Najpiękniejsze baśnie świata”. Konkurs zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2016 r.

szachy1Katarzyna Kuczyńska urodziła się 3 lutego 2006 roku. Mieszka w Wojcieszycach i obecnie jest uczennicą klasy III SP w Różankach. Od czterech lat uczęszcza do Klubu Szachowego „Stilon Gorzów”. Pierwszym trenerem Kasi był Tomasz Gałażewski, a od września 2015 roku treningi przeprowadza z nią Andrzej Modzelan. Kasia pomimo młodego wieku osiągnęła już spore sukcesy. Będąc w przedszkolu w 2013 roku uzyskała X miejsce w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków. Trzy lata z rzędu była Mistrzynią Województwa Lubuskiego w Szachach Klasycznych.

stypendiumPodczas uroczystego apelu inaugurującego rok szkolny 2015/2016, Wójt Gminy Anna Mołodciak i dyrektor szkoły Elżbieta Pietruszkiewicz wręczyły uczniom dyplomy z okazji zdobycia stypendium naukowego za wyniki uzyskane w poprzednim roku szkolnym. Wyróżnienia te są nie tylko nagrodą dla tych uczniów, którzy uzyskują celujące wyniki w nauce, ale również motywują innych do wytężonej pracy.

Serdecznie gratulujemy!

Lista stypendystów

laureat2Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Miło nam poinformować, że Alexander Knobel oraz Sebastian Nowak – uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Różankach odnieśli w roku szkolnym 2015/2015 ogromne sukcesy edukacyjne na szczeblu wojewódzkim w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin wiedzy.
Alexander Knobel otrzymał tytuł LAUREATA Przedmiotowego Konkursu z języka angielskiego, natomiast Sebastian Nowak - tytuł FINALISTY Przedmiotowego Konkursu z historii i społeczeństwa.
Uczniów do konkursów przygotowywały nauczycielki: języka angielskiego - mgr Agata Samulska oraz historii i społeczeństwa - mgr Anna Depta.

t_150_100_16777215_00_images_ikony_wprowadzenia_kangur.gif

Uczeń kl. 3 SP – Hubert Czaja, otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania i termin były ustalone przez międzynarodową komisję. Hubert rozwiązywał test w kategorii „Maluch” dla klas 3 i 4 szkół podstawowych.

Konkurs wokalno-muzyczny "O Kłodawskiego słowika"15 maja 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojcieszycach odbył się Powiatowy Konkurs Wokalno–Muzyczny „O Kłodawskiego Słowika". Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej klas I–III, klas IV–VI oraz uczniowie gimnazjum i szkół średnich. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Gorzowski Małgorzata Domagała oraz wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak.