dyplom laczy nas pamiec

studium2Obecny rok szkolny obfitował w wiele przedsięwzięć związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z nich był udział w ogólnopolskim konkursie „Szkoła dla Niepodległej” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Zmagania konkursowe trwały od października 2018 r. do marca 2019 r. W trakcie ich trwania zorganizowaliśmy:

  • konkurs plastyczny pod hasłem „Wolność, godność, solidarność, prawa człowieka”,
  • konkurs wiedzy „Polska Niepodległa - Ojcowie Niepodległości”,
  • klasowy konkurs na prezentacje multimedialną pt. „W czym w obecnych czasach przejawia się patriotyzm?”.

Ponadto wzięliśmy udział w wojewódzkich i międzyszkolnych konkursach tematycznych oraz przystąpiliśmy do ogólnopolskich kampanii społecznych: BohaterON i Mamy Niepodległą. Nasze wysiłki zostały nagrodzone certyfikatem „Szkoła dla Niepodległej”.

Zdobyliśmy certyfikat „Szkoła dla Niepodległej”

sukcesZ ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń klasy III gimnazjum, Alexander Knobel, został laureatem konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim zajął I miejsce, otrzymując 58 punktów na 60 możliwych, co stanowi 96,7% poprawności. To już kolejny tak spektakularny sukces Alexa, który zwyciężył w latach 2015 i 2016, będąc wówczas jeszcze uczniem szkoły podstawowej.

konkursW ostatni poniedziałek lutego najstarsi uczniowie naszej placówki walczyli o tytuł mistrza wiedzy humanistycznej. Konkurs odbywał się już po raz dziewiąty i jak zwykle obejmował treści z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, religii, muzyki i plastyki. Po eliminacjach pisemnych do zmagań finałowych przystąpiło 11 osób. Rywalizacja była zacięta, szczególnie w końcówce przysporzyła uczestnikom wielu emocji. W rezultacie zwyciężył uczeń klasy III gimnazjum - Alexander Knobel przed Rozalią Wachowską i Piotrem Wojciechowskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, a wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zmaganiach w przyszłym roku, w dziesiątym, jubileuszowym konkursie wiedzy humanistycznej.

Galeria

podziekowanie

etwinningNasza szkoła już po raz szósty przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu. Tym razem nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w Turcji, Niemczech i Rumunii, a temat naszego przedsięwzięcia brzmi: „Szkolne życie – źródłem inspiracji” (oryg. „SCHOOL LIFE – a source of INSPIRATION”).

PREZENTACJA PROJEKTU

siatkowkaDnia14 marca 2018 w Kostrzynie nad Odrą reprezentacja dziewcząt naszej szkoły startowała w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży 2017/2018 w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta grające w składzie : Joanna Wiruć kl. III gim., Sylwia Michałowicz kl. III gim., Wiktoria Wiruć kl.II gim., Rozalia Wachowska kl. II gim., Paulina Stasiak kl. II gim., Julia Rydzaj kl. VII SP, Julia Wolniewicz kl. VII SP, Agata Modrzejewska kl. VII SP, Nikola Kurczyk kl. VII SP, Julia Cieśla kl.VII SP zdobyły II miejsce pokonując dziewięć drużyn naszego powiatu.

kredkiMiło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy JULII GŁODEK z kl. I, w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Koty zimą”, organizowanym przez magazyn Kocie Sprawy z Warszawy. Przecudne, urocze kociska wygrzewające się przy kominku podbiły serca jury i tak praca Julii trafiła na łamy prasy! Jej praca został opublikowana w lutowym numerze miesięcznika. Dziewczynka otrzymała nagrodę książkową oraz list z podziękowaniem za piękną pracę.

konkursy przedmiotoweW tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp. wzięli udział również nasi gimnazjaliści. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Sylwia Michałowicz – biologia,
  • Dominik Jaskowski – język angielski,
  • Sebastian Nowak – historia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Sebastian Nowak z klasy III zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Ponadto odniósł sukces w szkolnym etapie Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Młody Biblista.
Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!

 

stypendiadaW dniach od 5 do 15 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Stypendialny „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA DLA UCZNIÓW KLAS II i III”, w którym wzięła udział klasa IIa i IIIa. Koordynatorem projektu na terenie szkoły była pani Renata Łastowska. Projekt składał się z czterech części. Pierwszą z nich był konkurs czytelniczy Abecadło, w którym należało wykazać się doskonałą znajomością wierszy Jana Brzechwy. Drugi etap to konkurs ortograficzny Ortografek sprawdzający pisownię wyrazów z u-ó, ż- rz, h-ch. Trzecia część to konkurs matematyczny Plusik, w którym uczniowie rozwiązywali zadania w zakresie dodawania i odejmowania. Ostatnią część stanowił konkurs plastyczny Plastuś, gdzie należało wykonać pracę dowolną techniką na jeden podanych wcześniej tematów.