sukcesZ ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń klasy III gimnazjum, Alexander Knobel, został laureatem konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim zajął I miejsce, otrzymując 58 punktów na 60 możliwych, co stanowi 96,7% poprawności. To już kolejny tak spektakularny sukces Alexa, który zwyciężył w latach 2015 i 2016, będąc wówczas jeszcze uczniem szkoły podstawowej.

konkursW ostatni poniedziałek lutego najstarsi uczniowie naszej placówki walczyli o tytuł mistrza wiedzy humanistycznej. Konkurs odbywał się już po raz dziewiąty i jak zwykle obejmował treści z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, religii, muzyki i plastyki. Po eliminacjach pisemnych do zmagań finałowych przystąpiło 11 osób. Rywalizacja była zacięta, szczególnie w końcówce przysporzyła uczestnikom wielu emocji. W rezultacie zwyciężył uczeń klasy III gimnazjum - Alexander Knobel przed Rozalią Wachowską i Piotrem Wojciechowskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, a wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zmaganiach w przyszłym roku, w dziesiątym, jubileuszowym konkursie wiedzy humanistycznej.

Galeria

etwinningNasza szkoła już po raz szósty przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu. Tym razem nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w Turcji, Niemczech i Rumunii, a temat naszego przedsięwzięcia brzmi: „Szkolne życie – źródłem inspiracji” (oryg. „SCHOOL LIFE – a source of INSPIRATION”).

PREZENTACJA PROJEKTU

siatkowkaDnia14 marca 2018 w Kostrzynie nad Odrą reprezentacja dziewcząt naszej szkoły startowała w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży 2017/2018 w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta grające w składzie : Joanna Wiruć kl. III gim., Sylwia Michałowicz kl. III gim., Wiktoria Wiruć kl.II gim., Rozalia Wachowska kl. II gim., Paulina Stasiak kl. II gim., Julia Rydzaj kl. VII SP, Julia Wolniewicz kl. VII SP, Agata Modrzejewska kl. VII SP, Nikola Kurczyk kl. VII SP, Julia Cieśla kl.VII SP zdobyły II miejsce pokonując dziewięć drużyn naszego powiatu.

kredkiMiło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy JULII GŁODEK z kl. I, w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Koty zimą”, organizowanym przez magazyn Kocie Sprawy z Warszawy. Przecudne, urocze kociska wygrzewające się przy kominku podbiły serca jury i tak praca Julii trafiła na łamy prasy! Jej praca został opublikowana w lutowym numerze miesięcznika. Dziewczynka otrzymała nagrodę książkową oraz list z podziękowaniem za piękną pracę.

konkursy przedmiotoweW tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp. wzięli udział również nasi gimnazjaliści. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Sylwia Michałowicz – biologia,
  • Dominik Jaskowski – język angielski,
  • Sebastian Nowak – historia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Sebastian Nowak z klasy III zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Ponadto odniósł sukces w szkolnym etapie Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Młody Biblista.
Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!

 

stypendiadaW dniach od 5 do 15 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Stypendialny „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA DLA UCZNIÓW KLAS II i III”, w którym wzięła udział klasa IIa i IIIa. Koordynatorem projektu na terenie szkoły była pani Renata Łastowska. Projekt składał się z czterech części. Pierwszą z nich był konkurs czytelniczy Abecadło, w którym należało wykazać się doskonałą znajomością wierszy Jana Brzechwy. Drugi etap to konkurs ortograficzny Ortografek sprawdzający pisownię wyrazów z u-ó, ż- rz, h-ch. Trzecia część to konkurs matematyczny Plusik, w którym uczniowie rozwiązywali zadania w zakresie dodawania i odejmowania. Ostatnią część stanowił konkurs plastyczny Plastuś, gdzie należało wykonać pracę dowolną techniką na jeden podanych wcześniej tematów.

brytaniaZ wielka przyjemnością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Alexander Knobel zdobył w roku szkolnym 2015/2016 tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla szkół podstawowych.

Alexander jest uczniem klasy VI i nie tylko zdobył tytuł laureata, ale zajął w tej rywalizacji pierwsze miejsce. Dodać należy, że podobny sukces osiągnął w roku 2014/2015.
Alex urodził się 10 wrzesnia 2003 w Zurichu. Interesuje się historią, geografią muzyką i finansami.
Uczęszczał do przedszkola Zurich International School w Zurichu. Swoją edukację kontynuował na Cyprze w American Academy w Limassol, a następnie w gorzowskiej szkole artystycznej. Uczniem naszej szkoły jest od dwóch lat. Serdecznie gratulujemy Alexowi osiągniętych sukcesów i życzymy osiagniecia podobnych w gimnazjum.

lapkiMaria Wilczyńska – uczennica kl.1a otrzymała wyróżnienie w tegorocznym konkursie plastycznym „Wybieramy najpiękniejszą baśń polską”, który był XV edycją cyklu „Najpiękniejsze baśnie świata”. Konkurs zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2016 r.

szachy1Katarzyna Kuczyńska urodziła się 3 lutego 2006 roku. Mieszka w Wojcieszycach i obecnie jest uczennicą klasy III SP w Różankach. Od czterech lat uczęszcza do Klubu Szachowego „Stilon Gorzów”. Pierwszym trenerem Kasi był Tomasz Gałażewski, a od września 2015 roku treningi przeprowadza z nią Andrzej Modzelan. Kasia pomimo młodego wieku osiągnęła już spore sukcesy. Będąc w przedszkolu w 2013 roku uzyskała X miejsce w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków. Trzy lata z rzędu była Mistrzynią Województwa Lubuskiego w Szachach Klasycznych.