paczekPo raz kolejny Fundacja „Kapucyni i Misje” zorganizowała akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Inicjatywa ma wesprzeć kapucyńskie projekty misyjne, na które w tym roku potrzeba 400 tys. zł. Tegorocznej akcji patronuje hasło Podaruj dzieciom szkołę. „Nastawiamy się na wsparcie edukacji, gdyż od niej zależy rozwój człowieka, a także całego społeczeństwa. Dlatego w tym roku chcemy m.in. stworzyć obwoźny plac zabaw dla dzieci w Czadzie, otworzyć szkołę alfabetyzacji dla dziewcząt, połączoną z nauką szycia na maszynach czy też otworzyć szkołę dla dzieci z buszu w Republice Środkowoafrykańskiej” – opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji.

Pomóc można przede wszystkim kupując „wirtualnego pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl. Po wejściu na wspomnianą stronę można zakupić dowolną liczbę "wirtualnych pączków" i w ten sposób wesprzeć dożywianie dzieci lub inne projekty prowadzone przez misjonarzy. Głównym dniem akcji był Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów będzie można dokonywać przez cały Wielki Post, aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).
Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, również przyłączyła się do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Samorząd Uczniowski zorganizował w Tłusty Czwartek kiermasz pączków, faworków i innych słodkich wypieków. Udało nam się zebrać 338 zł. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i umożliwienie „wysłania pączka do Afryki”.

Galeria