wolontariat png

„Nie trzeba być bogatym,
aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi:
można mu podarować odrobinę czasu i uwagi.”

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia, obchodzimy, aby wyrazić uznanie dla trudu wszystkich tych, którzy z potrzeby serca pomagają innym. I choć uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Różankach doskonale znają ideę wolontariatu, po raz kolejny mieli okazję sobie przypomnieć, na czym polega jego istota. W czasie przerw oglądali projekcję dydaktycznej prezentacji na temat wolontariatu, a w holu szkoły wyeksponowano wystawę, która przekonuje do podejmowania działań w tym zakresie. Ale trzeba przyznać, że naszych uczniów nie trzeba specjalnie zachęcać, są aktywni.

Tradycyjnie już grupa uczniów bierze udział w akcji „Pomagamy starszym i niepełnosprawnym na terenie naszej gminy”. Włączyli się też w inicjatywę „Razem przed świętami”, w ramach której prowadzono zbiórkę żywności i rozdzielono między najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Wkrótce kolejny finał WOŚP, z pewnością w tej akcji też będą uczestniczyli nasi uczniowie. Warto dodać, że wszelkie działania są prowadzone w oparciu o współpracę z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłodawie.