t_150_100_16777215_00_images_ikony_wprowadzenia_1_002.jpg

Małe, duże, kudłate, w ciapki, brązowe, czarne, ale przede wszystkim wierne – kundelki to obecnie najpopularniejsze psy w Polsce, a 25 października obchodziliśmy ich dzień. To nietypowe święto powstało, by docenić oddanie i wierność psiaków. Przede wszystkim jednak chciano zwrócić uwagę na to, jak liczną grupę zwierząt domowych stanowią mieszańce i jak często są one porzucane przez swoich właścicieli. Data nie jest przypadkowa, bo łączy się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do pochwalenia się swoimi zwierzątkami domowymi i stworzenia ich galerii. I tak, na tablicy w holu szkoły pojawiły się zdjęcia pupili z ich krótkimi opisami, które z zainteresowaniem czytali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Prace pokazały, jak dużą rolę odgrywają psy, koty i nie tylko w życiu swoich właścicieli. Potwierdziły, że zwierzęta są często najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka oraz udowodniły, że nasi uczniowie wiedzą, co to znaczy być odpowiedzialnym i troskliwym opiekunem.