paczekPo raz kolejny Fundacja „Kapucyni i Misje” zorganizowała akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Inicjatywa ma wesprzeć kapucyńskie projekty misyjne, na które w tym roku potrzeba 400 tys. zł. Tegorocznej akcji patronuje hasło Podaruj dzieciom szkołę. „Nastawiamy się na wsparcie edukacji, gdyż od niej zależy rozwój człowieka, a także całego społeczeństwa. Dlatego w tym roku chcemy m.in. stworzyć obwoźny plac zabaw dla dzieci w Czadzie, otworzyć szkołę alfabetyzacji dla dziewcząt, połączoną z nauką szycia na maszynach czy też otworzyć szkołę dla dzieci z buszu w Republice Środkowoafrykańskiej” – opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji.

walentynkiTegoroczną zabawę walentynkową przygotowała klasa V A. Uczniowie przygotowali specjalną skrzynkę, do której przez trzy dni wszyscy chętni mogli wrzucić kartkę lub list z życzeniami dla bliskiej osoby. 14 lutego, już wchodząc do szkoły, każdy otrzymał serce z naklejona częścią obrazka lub z obrazkiem. W ciągu dnia należało odszukać swoją „serduszkową” parę i zgłosić się do walentynkowych duszków po słodką nagrodę – piernikowe serce. Pary, aby otrzymać słodycze musiały gestem lub słowami okazać sobie szacunek. Najbardziej pomysłowe osoby otrzymały Koronę Amora. 

Galeria

wolontariat png

„Nie trzeba być bogatym,
aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi:
można mu podarować odrobinę czasu i uwagi.”

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia, obchodzimy, aby wyrazić uznanie dla trudu wszystkich tych, którzy z potrzeby serca pomagają innym. I choć uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Różankach doskonale znają ideę wolontariatu, po raz kolejny mieli okazję sobie przypomnieć, na czym polega jego istota. W czasie przerw oglądali projekcję dydaktycznej prezentacji na temat wolontariatu, a w holu szkoły wyeksponowano wystawę, która przekonuje do podejmowania działań w tym zakresie. Ale trzeba przyznać, że naszych uczniów nie trzeba specjalnie zachęcać, są aktywni.

1 001Małe, duże, kudłate, w ciapki, brązowe, czarne, ale przede wszystkim wierne – kundelki to obecnie najpopularniejsze psy w Polsce, a 25 października obchodziliśmy ich dzień. To nietypowe święto powstało, by docenić oddanie i wierność psiaków. Przede wszystkim jednak chciano zwrócić uwagę na to, jak liczną grupę zwierząt domowych stanowią mieszańce i jak często są one porzucane przez swoich właścicieli. Data nie jest przypadkowa, bo łączy się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt.