Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

70 lecie jubileusz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

dziadkowieJubileusz szkoły jest doskonałą okazją do wspomnień. Dlatego wychowawczynie klas I-III szkoły podstawowej zorganizowały cykl spotkań pod hasłem „Piosenki naszych dziadków – jak to dawniej w szkole było?”. Zaproszeni zostali dziadkowie i babcie naszych uczniów, którzy podzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi życia szkolnego. Goście opowiadali różne ciekawe historie o czasach, kiedy sami uczęszczali do szkoły podstawowej. Wspominali o tarczach przytwierdzonych do mundurków szkolnych, które z dumą nosił każdy uczeń.

Dzieci dowiedziały się, że dawniej uczono się w klasach łączonych, do pisania używano kałamarza i wiecznego pióra. Dziadkowie zostali zasypani licznymi pytaniami dotyczącymi nauki w dawnej szkole, na które odpowiadali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. W ramach podziękowania, dzieci wręczyły zaproszonym gościom pamiątkowe laurki oraz zaśpiewały piosenki z lat ich młodości, m.in. : "Rudy rydz”, "Nie zadzieraj nosa”.
Akcja przebiegła w serdecznej i miłej atmosferze. Babcie i dziadkowie poczęstowali swoich słuchaczy słodką niespodzianką.
Spotkanie pokazało, że lata szkolne głęboko zapadają w pamięć, dlatego warto ocalić je od zapomnienia.

Piosenki naszych dziadków