dziadkowieJubileusz szkoły jest doskonałą okazją do wspomnień. Dlatego wychowawczynie klas I-III szkoły podstawowej zorganizowały cykl spotkań pod hasłem „Piosenki naszych dziadków – jak to dawniej w szkole było?”. Zaproszeni zostali dziadkowie i babcie naszych uczniów, którzy podzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi życia szkolnego. Goście opowiadali różne ciekawe historie o czasach, kiedy sami uczęszczali do szkoły podstawowej. Wspominali o tarczach przytwierdzonych do mundurków szkolnych, które z dumą nosił każdy uczeń.

Dzieci dowiedziały się, że dawniej uczono się w klasach łączonych, do pisania używano kałamarza i wiecznego pióra. Dziadkowie zostali zasypani licznymi pytaniami dotyczącymi nauki w dawnej szkole, na które odpowiadali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. W ramach podziękowania, dzieci wręczyły zaproszonym gościom pamiątkowe laurki oraz zaśpiewały piosenki z lat ich młodości, m.in. : "Rudy rydz”, "Nie zadzieraj nosa”.
Akcja przebiegła w serdecznej i miłej atmosferze. Babcie i dziadkowie poczęstowali swoich słuchaczy słodką niespodzianką.
Spotkanie pokazało, że lata szkolne głęboko zapadają w pamięć, dlatego warto ocalić je od zapomnienia.

Piosenki naszych dziadków