bnW tym roku szkolnym obchodzimy 70-lecie powstania szkoły. Z okazji jubileuszu zapraszamy do odwiedzin naszych absolwentów. W piątek, 18 grudnia odwiedził nas niezwykły gość. Z Toronto przyjechała do nas wybitna absolwentka – Kamila Szulc, która opuściła szkolne mury w 1994 r. Jej dalsza edukacja to II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., studia w Poznaniu na dwóch kierunkach - psychologii i filozofii, a następnie wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Tam Kamila zajmowała się kognitywistyką, prowadziła badania naukowe pod kątem chorób Parkinsona i Alzheimera i konsekwentnie uzupełniała swoje wykształcenie.

W ubiegłym roku obroniła tytuł doktora i przeprowadziła się do Kanady. Nadal prowadzi badania naukowe, tym razem poświęcone dzieciom chorym na raka mózgu. Nasz gość niezwykle interesująco i z ogromną pasją opowiadał o swojej pracy i wykształceniu, następnie uczniowie mieli czas na zadawanie pytań. Gimnazjaliści okazali zainteresowanie nie tylko pracą, pytali również o życie osobiste, bowiem Kamila przyjechała w towarzystwie dwóch panów- swojego brata Piotra (również absolwenta naszej szkoły) oraz życiowego partnera - Jeisona, który też jest naukowcem. Dużo uwagi nasza była uczennica poświęciła wspomnieniom dotyczącym edukacji w Różankach, podziwiała budynek szkoły, jego estetykę i wyposażenie. Na koniec wszystkim chętnym rozdała swoje wizytówki, na których składała autografy. Kolejne plany pani doktor to uzyskanie tytułu profesora.

Szczerze jej tego życzymy i trzymamy kciuki!

 

Kamila Szulc w naszej szkole