„Jak nasza szkoła zmieniała się na przestrzeni 70 lat” to tytuł projektu realizowanego od października przez trzynastu uczniów klas II. Jego podsumowanie odbyło się na szkolnym apelu 19 czerwca. W ramach tej inicjatywy gimnazjaliści spotykali się z byłymi pracownikami szkoły oraz z jej pierwszymi uczniami. Szukali informacji w różnych źródłach - m.in. na stronach internetowych, w lokalnej prasie, książkach, w archiwum. Bardzo pomocne okazały się rozmowy z p. Barsabą, która edukację w naszej placówce rozpoczęła 1 września 1945 oraz z p. Teszbir i p. Motykiem, którzy naukę podjęli rok później.

Wiele wiadomości przekazał były kierownik szkoły i wieloletni inspektor oświaty - p. Marian Chuchro. Projekt zaowocował wykonaniem dwóch prezentacji, które przedstawiono uczniom klas gimnazjalnych.

Uczestnicy tego przedsięwzięcia są zadowoleni z efektów swojej pracy,a niektórzy zapewniają, że po wakacjach chętnie do niego wrócą.

 

Jak nasza szkoła zmieniała się na przestrzeni 70 lat