Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

70 lecie jubileusz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Jak nasza szkoła zmieniała się na przestrzeni 70 lat” to tytuł projektu realizowanego od października przez trzynastu uczniów klas II. Jego podsumowanie odbyło się na szkolnym apelu 19 czerwca. W ramach tej inicjatywy gimnazjaliści spotykali się z byłymi pracownikami szkoły oraz z jej pierwszymi uczniami. Szukali informacji w różnych źródłach - m.in. na stronach internetowych, w lokalnej prasie, książkach, w archiwum. Bardzo pomocne okazały się rozmowy z p. Barsabą, która edukację w naszej placówce rozpoczęła 1 września 1945 oraz z p. Teszbir i p. Motykiem, którzy naukę podjęli rok później.

Wiele wiadomości przekazał były kierownik szkoły i wieloletni inspektor oświaty - p. Marian Chuchro. Projekt zaowocował wykonaniem dwóch prezentacji, które przedstawiono uczniom klas gimnazjalnych.

Uczestnicy tego przedsięwzięcia są zadowoleni z efektów swojej pracy,a niektórzy zapewniają, że po wakacjach chętnie do niego wrócą.

 

Jak nasza szkoła zmieniała się na przestrzeni 70 lat