Ilustracja wprowadzająca (Copy)W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zorganizowane zostały m.in. konkursy plastyczne. Pierwszy to: "By czytać się chciało - zrób zakładkę wspaniałą". Należało uruchomić swoją wyobraźnię i fantazję i wykonać zakładkę do książki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas młodszych. Do biblioteki szkolnej napłynęło wiele interesujących i ciekawych prac. Wręczenie nagród uczniom odbyło się 20 stycznia. Na konkurs wpłynęło 26 prac, a laureatami zostali:
Marysia Gracka z kl. III b - I miejsce, Maja Marek z kl. III b – II miejsce, Oliwia Banicka z kl. III a – III miejsce.
Wyróżnienia zdobyli: Błażej Żukowski z kl. III b oraz Aleksander Kolan z kl. III a.

bibliotekaPo raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika poszczególnych klas.

drugie ksiazka„Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”.
Przedstawiciele Małego Samorządu postanowili znaleźć książkom nowych właścicieli. Zorganizowali akcję pod hasłem „ Podaruj drugie życie książce”. Przez kilka tygodni zbierali książki przynoszone z domu ochoczo przez koleżanki i kolegów z klas 1-3.

biblioteka2018Zapraszam do biblioteki szkolnej, w której ostatnio pojawiło się sporo nowości. Są wśród nich nowości wydawnicze dla najmłodszych, obecne bestsellery, powieści obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, fantastyczne, przygodowe, podróżnicze oraz liczne komiksy. Mam nadzieję, że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo bogata, zachęcająca do wypożyczania i czytania.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/ikony_wprowadzenia/ilustracja_wprowadzająca.jpg'
There was a problem loading image 'images/ikony_wprowadzenia/ilustracja_wprowadzająca.jpg'

ilustracja wprowadzającaPo raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania i akcje promujące bibliotekę i czytelnictwo. Z tej okazji nasza biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika w klasach I-VII SP i II-III gimnazjum. Oto zwycięzcy konkursu w październiku w poszczególnych klasach:

bibliotekiJuż od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło “Książka to dopiero początek”. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.
Z tej okazji nasza biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika w klasach I-III, IV-VI i gimnazjum w miesiącu październiku.

 1. Regulamin jest integralną częścią regulaminu korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
 2. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego, należy je zwrócić w ostatnim tygodniu przed końcem roku szkolnego.
 3. Czytelnik zobowiązany jest do przechowywania podręcznika w okładce.
 4. Podręczniki należy szanować jako dobro wspólne.
 5. Udostępniane książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem . Nie wolno w nich pisać, rysować, zaznaczać.
 6. Za szkody wynikłe ze zgubienia, uszkodzenia, zniszczenia, niezwrócenia w ustalonym terminie podręcznika odpowiada rodzic lub opiekun wypożyczającego, pokrywając koszt zakupu nowego podręcznika.
 7. Rodzice lub opiekunowie wypożyczającego podpisują oświadczenie, które jest zobowiązaniem do stosowania zasad niniejszego regulaminu.

 

Oświadczenie

 1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i  inni pracownicy szkoły.
 2. Przy zapisie zgłaszający się powinien zobowiązać się do przestrzegania regulaminu.
 3. Uczniowie wypożyczający książki winni pozostawić w szatni wierzchnie okrycia, zaś torby szkolne przed salą biblioteczną.
 4. Jednorazowo można wypożyczyć trzy woluminy.
 5. Okres wypożyczenia książki z działu lektur i beletrystyki nie może przekraczać trzech tygodni.
 6. Książki naukowe i popularnonaukowe wypożycza się na okres nie dłuższy niż jeden tydzień.
 7. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonego woluminu, jeżeli nie ma zapotrzebowania ze strony innych wypożyczających.
 8. Na prośbę czytelnika można zarezerwować książkę, która jest aktualnie wypożyczona.
 9. Przeczytane woluminy powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
 10. Czytelnicy zobowiązani są do przestrzegani ustalonych terminów wypożyczeń.
 11. Z księgozbioru podręcznego można korzystać wyłącznie na miejscu w czytelni.
 12. Nauczyciel bibliotekarze udzielają informacji o książkach, pomaga w doborze literatury.
 13. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
 14. Czytelnik który zgubi lub zniszczy książkę lub inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą książkę lub inną, wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnie antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej).
 15. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego (w terminie wyznaczonym przez bibliotekę).
 16. W przypadku zmiany miejsca pracy lub szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

mt_gallety:Pasowanie na czytelnika
W poniedziałek 12 stycznia uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych poznali obowiązki czytelnika, zasady poszanowania książek oraz wysłuchali książki pt. „Odwiedziny u Królika”. Na koniec wizyty każdy uczeń złożył uroczyste przyrzeczenie i został pasowany na czytelnika oraz wypożyczył swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę uczniowie otrzymali drobne upominki: dyplomy, zakładki do książek i słodycze. Młodym czytelnikom życzymy wielu radosnych chwil spędzonych z książką.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka Zespołu Szkół w Różankach wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Różankach wzięły udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tego projektu odbyły się spotkania, na których pani bibliotekarka z filii biblioteki w Różankach czytała uczniom klas I-III ciekawe książki. Został również ogłoszony konkurs na komiks pt.: „Mój ulubiony bohater literacki". Uczniowie na ten konkurs przygotowali 22 prace. 21 listopada odbyło się posiedzenie jury w składzie: p. A. Mołodciak - Wójt Gminy Kłodawa, p. E. Pietruszkiewicz – Dyrektor Zespołu Szkół w Różankach, p. M. Turska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłodawie, p. A. Małyszko – przedstawicielka filii biblioteki w Różankach oraz p. R. Łastowska – bibliotekarka Zespołu Szkół w Różankach. Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody następującym uczniom: