Ilustracja wprowadzająca Dobrze Jemy ze Szkołą na WidelcuW tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji żywieniowo-kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Program jest skierowany do uczniów klas I-III. Koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Łączy ze sobą zarówno przekazywanie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Swoje pierwsze zajęcia dzieci miały już w szkole i kontynuowały je podczas nauki zdalnej. Zdobywały wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, poznawały piramidę żywieniową i rozwiązywały zadania dotyczące przerabianego materiału (również online). Nieodłączną częścią zajęć były zajęcia praktyczne.


Przepisy, które realizowały dzieci, to: przekładaniec jogurtowy, zdrowe naleśniki i omlety, kanapki warzywne czy owocowe szaszłyki. Praktyczna forma zajęć zdecydowanie przypadła do gustu dzieciom.
W czasie nauki zdalnej dania powstawały dzięki pomocy rodziców. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie!
Zapraszamy do obejrzenia galerii😊
Ciąg dalszy nastąpi...

 
Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu