zamekW piątkowy poranek uczniowie klasy IV za pośrednictwem łącza internetowego wzięli udział w wirtualnym spacerze po Zamku Królewskim w Warszawie. Edukator muzeum zaprosił czwartoklasistów na wizytę u króla. Podczas lekcji on-line dowiedzieli się jak przebiegała wizyta u ostatniego władcy Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Prowadzący zajęcia opowiedział, jak wyglądały oficjalne wizyty na dworze królewskim oraz o tym, kto mógł brać w nich udział. Przybliżył także takie terminy jak: ceremoniał, audiencja, marszałek dworu czy list uwierzytelniający. Dzięki nowoczesnej technologii uczniowie poczuli się jak królewscy goście – wirtualnie zwiedzali kolejne apartamenty królewskie. Mieli także okazję pochwalić się swoją wiedzą poprzez odgadywanie zaszyfrowanych symboli, którymi posługiwali się artyści.

 

Na królewskim dworze