logo 2020 TABLICZKA2 października na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tego święta jest utrwalenie tabliczki mnożenia, nauka przez zabawę, możliwość wzięcia udziału w światowej akcji. W tym roku, ze względu na epidemię, obchodziliśmy je nieco inaczej. Klasy 3a i 3b postanowiły połączyć się z ludźmi z całego świata, którzy w tym samym czasie bawili się tabliczką mnożenia. Uczniowie klas trzecich uczcili ten dzień w swoich klasach. Grali słynnymi kartami Grabowskiego. Chętnie układali wieże z kubeczków, na których zapisane były działania na mnożenie. Grali w „Kabum” wykorzystując plastikowe łyżeczki.

Dużą atrakcją była rozgrywka „Łapki”, podczas której należało uderzyć łapką na muchy w odpowiedni wynik. Ciekawą formą była „Wojna kostkowa” – modyfikacja karcianej „wojny”. Korzystano również z tablicy multimedialnej, na której było wiele interesujących gier i zabaw dotyczących tabliczki mnożenia. Na zajęciach informatycznych dzieci ćwiczyły tabliczkę mnożenia na różnych portalach matematycznych. Na koniec uczniowie rozwiązywali test, który wyłonił Mistrza Tabliczki Mnożenia. W kl. 3a mistrzem został Aleksander Kolan, a w kl. 3b – Mateusz Leszczyk. Gratulujemy wiedzy!
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Dzieci wspaniale się bawiły. Pokazały, że tabliczka mnożenia to przyjemność i można się jej uczyć poprzez zabawę.
Akcję koordynowały – Anna Trautman i Agnieszka Pawlak.

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach trzecich