1 001Na początku marca odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas II i III. Do rywalizacji przystąpił również uczeń klasy I - Piotr Prokopów.

Konkurs składał się z II etapów. W pierwszym etapie uczniowie pisali dyktando, a w drugim przystąpili do testu ortograficznego. Dzieci zmierzyły się z zawiłościami ortografii polskiej. Czyhało na nie wiele trudności i pułapek.

Ortograficzne zmagania cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

Klasa 2:

  1. MIEJSCE- LAURA BRAUN KL.2B
  2. MIEJSCE-PIOTR PROKOPÓW KL.1 I HELENA TŁUSZCZ KL.2A
  3. MIEJSCE- MATEUSZ LESZCZYK KL.2B

Klasa 3:

  1. MIEJSCE- JULIA BORKOWSKA
  2. MIEJSCE- OLIWIA BORKOWSKA
  3. MIEJSCE -KONRAD ŻEBROWSKI

Na szczególne uznanie zasługuje uczeń kl.1 Piotr Prokopów, który przystąpił do dyktanda i testu na poziomie klasy 2. Łączna ilość punktów pozwoliła mu zająć 2 miejsce, a co najważniejsze podczas pisania dyktanda nie popełnił ani jednego błędu!

Oczywiście, wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Na wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie czekają pamiątkowe dyplomy i upominki, które zostaną przekazane wychowawcom klas i rozdane na koniec roku szkolnego.

Taka forma pracy nad poprawnością ortograficzną uczniów to nie tylko ćwiczenia, czasami uciążliwe, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości, a także kształtująca w uczniach współzawodnictwo.

Mały Samorząd Szkolny

Konkurs ortograficzny uczniów kl. II i III