Dzień dinozaura26 lutego obchodzony jest Dzień dinozaura, z okazji, którego w naszej szkole został zorganizowany konkurs przestrzenny pt. „Dinozaur”. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz dużymi umiejętnościami tworząc wyjątkowe prace. Mając na uwadze oryginalność wszystkich prac oraz ich niepowtarzalność komisja konkursowa odstąpiła od wyłonienia zwycięzców i przyznania wyróżnień, a co za tym idzie postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów, a rodzicom dziękujemy za wsparcie i wspólnie spędzony czas z dziećmi. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!!!


Dzień dinozaura był również dniem pełnym wrażeń dla naszych młodszych uczniów. Tego dnia klasa I została zaproszona do udziału w „dinozaurowej” lekcji zorganizowanej przez klasę II a. Wspólną lekcję rozpoczęliśmy od pogadanki na temat dinozaurów, w której dzieci, a szczególnie pierwszaki wykazały się imponującą wiedzą. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w matematycznym tropieniu śladów dinozaurów, które prowadziły do ukrytych jaj. Po wykopaniu jaj dzieci mogły przeczytać informacje dotyczące dinozaurów, a także wspólnie przyporządkować je do właściwych zwierząt. Nasze spotkanie podsumowaliśmy oglądając krótki film o dinozaurach, a także tworząc wspólny plakat.

Dzień dinozaura