Dzień Kota ilustracja wprowadzającaCo roku, 17 lutego, obchodzimy święto, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Międzynarodowy Dzień Kota po raz pierwszy został ustalony we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. W tym dniu nasze dzieci przywitał pluszowy kot. Następnie na zajęciach opowiadaliśmy o kocich bohaterach filmowych i literackich, oglądaliśmy znane nam koty, przeglądaliśmy książki o kotach, czytaliśmy fragmenty książki o przygodach pręgowanego dachowca Cukierka.

Chętni uczniowie pokazali zdjęcia swoich kociaków. W czasie zajęć komputerowych wykonaliśmy w programie Paint portrety swoich kocich ulubieńców. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy ciekawe kocie prace plastyczne i ... każdy musiał nadać imię dla swojego kota. W tym dniu również uczniowie chętnie wypożyczali z biblioteki szkolnej książki o kociej tematyce.
Uroczystość sprawiła dzieciom wiele radości.

W klasie II b i III świętowaliśmy „Dzień Kota”