Czy to jutro czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny miś.
Halina Bechlerowa

mis25. listopada 2019 roku, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Przedstawicielki Małego Samorządu, uczennice klasy III i IIb, zapoznały dzieci z klas I-III z historią narodzin pluszowego misia oraz ideą święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki i rozdały tematyczne kolorowanki.

Atrakcją tego dnia była misiowa wystawa : „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”, na którą chętni uczniowie przynieśli ciekawe „misiowe” eksponaty np. kubki, książki, olbrzymie maskotki, piłki, breloczki, ołówki itp., oczywiście z misiami. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe conieco”. To święto jest doskonałą okazją do popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Tak więc w bibliotece stworzyliśmy wystawę książek z misiowymi bohaterami, które można było wypożyczyć. Najlepszym komentarzem do tego co działo się w tym dniu niech będą słowa jednej z uczennic: „To był magiczny dzień”.

Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do wspólnego świętowania!

 

Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III