bal narodówW piątek 29 listopada w klasach I - III odbył się I Szkolny Bal Narodów. Jego organizacja miała związek z obchodzonym przez naszą szkołę Tygodnia Edukacji Globalnej. Najmłodsi uczniowie przygotowali informacje o czterech wylosowanych państwach: Japonii, Indiach, Afryce oraz Meksyku. Dzieci uświetniły zabawę charakterystycznymi strojami dla danych państw, a najciekawsze z nich zostały wyłonione przez jury i nagrodzone. Wszystkie klasy włożyły bardzo dużo wysiłku w przygotowania, a szczególnie klasa najstarsza, dzięki której nasi młodsi uczniowie mogli poznać nie tylko historię kraju, ale również tradycyjne potrawy Afryki. Podczas balu nie zabrakło również naszych tradycyjnych andrzejkowych wróżb, a bal zakończył się wspólnym laniem wosku. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za trud włożony przygotowanie i udział we wspólnej zabawie.

 

Bal Narodów