życzliwość„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”
W klasach młodszych 21 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. W tym dniu uczniowie byli pięknie ubrani w żółte koszulki, kolor życzliwości.
Mały Samorząd Szkolny przygotował pogadankę na temat tego święta. Przedstawiciele samorządu odwiedzili każdą klasę i przedstawili jego ideę. Ponad to została zorganizowana akcja pod hasłem: „Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego!”. W holu ustawiony był stolik z kolorowymi karteczkami, na których można było wypisać jakieś życzliwe, uprzejme słowo i w ten sposób pozdrowić innych.

Karteczki należało przykleić na drzewo, które zostało przymocowane do ściany. Razem stworzyliśmy w tym dniu kolorowe, drzewko życzliwości. Wszyscy chętnie to robili, bawiąc się wspólnie i ucząc, że życzliwość nie jest jedynym dniem w roku, kiedy powinniśmy być mili i uprzejmi. Jeżeli ktoś do tej pory nie był taki, to miał okazję zastanowić się nad sobą i zmienić swoje postępowanie.

Bądźmy dla siebie życzliwi, nie tylko dziś, ale przez cały rok!

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w kl. I - III