dzień zdrowego sniadania8 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w Polsce i w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Należy on do jednej z kampanii dotyczących dobrych nawyków żywieniowych. Dlatego też już wcześniej na tablicy Małego Samorządu Uczniowskiego zawisły informacje o tym, co należy jeść, aby być zdrowym i pełnym sił. W Dniu Zdrowego Śniadania przedstawiciele Małego Samorządu zapoznali uczniów klas I-III z zasadami zdrowego odżywiania się, sprawdzili wiadomości o jedzeniu w quizie i zagadkach z nagrodami.

Następnie uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali pyszne, kolorowe kanapki. Tak smakowicie i aromatycznie dawno nie było w naszej szkole. Po wykonanej pracy odbyła się smaczna degustacja.
Pamiętajmy o zdrowych nawykach żywieniowych każdego dnia, a nie tylko od święta.

Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I-III