bibliotekaPo raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika poszczególnych klas.

A oto zwycięzcy konkursu:

Kl. IIa–Magdalena Zalewska - 10 książek,

Kl. II b –Alicja Solarczyk -5 książek,

Kl. III- Oliwia Borkowska-10 książek,

Kl. IV- Alicja Owczarek- 9 książek,

Kl. V a- Natalia Czaja- 3 książki,

Kl. V b- Emilia Szczechowiak - 5 książek,

Kl. VI a- Filip Krzyszczyk- 13 książek,

Kl. VI b- Anna Ledzianowska- 7 książek,

Kl.VII- Maksymilian Peszko- 10 książek.

 

Wyniki pozostałych konkursów:

Konkurs plastyczny pod hasłem"Ilustracja do mojej ulubionej książki”: I miejsce-Julia Borkowska, kl.III, II miejsce-Hanna Stasiak, kl.III III miejsce-Laura Braun, kl.II b

Konkurs na list do ulubionego bohatera literackiego: I miejsce-Maciej Grabarek, kl.IVa, II miejsce-Zuzanna Ostrowska, kl. Va, III miejsce-Hubert Ptasznik, kl.VIa

Dnia 31.10.2019 r. została rozstrzygnięta akcja „Książkowa Lista Przebojów”. Uczniowie przez cały miesiąc dokonywali wyboru najciekawszych ich zdaniem książek lub całych serii. Swoje propozycje wrzucali do urny wyborczej. Najwięcej głosów zebrały książki: I MIEJSCE - Widmark M. – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (seria), II MIEJSCE - Rowling J. K. – Harry Potter (seria) III MIEJSCE - Wierzbicki Ł.- Dziadek i niedźwiadek Pozostałe miejsca: Papuzińska J.- Asiunia; Lindgren A.- Dzieci z Bullerbyn; Terry D.-Strrraszna historia (seria); Webb H.-Zaopiekuj się mną (seria); Rusell R.R.- Dzienniki Niki (seria); Griffiths A.- 13- piętrowy domek na drzewie; Molnar F. – Chłopcy z Placu Broni; praca zbiorowa- Konie- nasi ulubieńcy; Centkiewiczowie A. i Cz.- Zaczarowana zagroda.

Wielkim powodzeniem cieszyła się akcja „RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ”. Dla czytelników przygotowano 112 tajemniczych książek-niespodzianek zapakowanych w szary papier, które zostały wyeksponowane w widocznym miejscu w bibliotece. Akcja ta wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów. Wybór w ciemno prawdopodobnie wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Użytkownicy biblioteki mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli, a wypożyczono w ten sposób wszystkie przygotowane książki.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do czytania!

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019