czytelnik

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Dnia 7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dzieci Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, jak je szanować i czego nie wolno robić, czytając książkę. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie wypożyczyli pierwsze książki, to zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki, dyplomy i „prośby książki do dzieci” do wklejenia do zeszytu, a także zostali poczęstowani słodyczami. I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej