zonkileGreat Daffodil Appeal to program stworzony przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii w 1988 roku. Jego celem jest zbieranie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii oraz edukacja. W 1998 roku w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia organizacja postanowiła podjąć współpracę z jednym z polskich hospicjów. Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum” w Krakowie prowadzące Hospicjum św. Łazarza. Tak powstała polska wersja Great Daffodil Appeal, czyli akcja Pola Nadziei.


Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do akcji sprzedawania cebulek żonkili, z której dochód stanowi wsparcie dla borykających się z problemami finansowymi hospicjów. Akcja niesie w sobie uniwersalistyczne przesłanie uwrażliwiania społeczeństwa na cierpienie drugiego człowieka, a w konsekwencji na solidarność z nim. Członkowie szkolnego koła wolontariatu zebrali 350 zł, które zostaną przekazane Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Wesprzyj hospicjum i daj nadzieję…