smartfon21 października uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach filmowych zatytułowanych "Ze smartfonem do Hollywood", które odbyły się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim w ramach programu "Ameryka w twojej bibliotece". Warsztaty poprowadził Tadeusz Korach, poznański filmowiec i fotograf.

W pierwszej części spotkania uczestnicy zapoznali się z zasadami prawidłowego ustawienia smartfonów, istotnymi pojęciami filmowymi, regułami kadrowania, rodzajami planów filmowych i podstawami montażu. Po części teoretycznej uczniowie mogli wreszcie dać upust swojej kreatywności i nakręcić filmy według własnych scenariuszy. Tu planem filmowym były zakamarki gorzowskiej książnicy. Powstałe w ten sposób produkcje - głównie z gatunku sensacja - zostaną ocenione przez prowadzącego warsztaty i nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Filmową relację z warsztatów autorstwa Tadeusza Koracha można obejrześ klikając w poniższy link:

Ze smartfonem do Hollywood

 

Ze smartfonem do Hollywood