stanowiceeeDnia 23 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się do Klubu Młodego Wynalazcy w Stanowicach. Uczestniczyli tam w wyjątkowych zajęciach praktycznych oraz obejrzały sprzęt wykorzystywany do pracy w laboratorium. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonywali trzy doświadczenia chemiczne. „Erupcja kontrolowana- wulkaniczna”- gdzie dzieci samodzielnie konstruowały wulkan i w wyniku reakcji chemicznej powstała wulkaniczna super piana.

Następnie był „Magiczny balonik”, w wyniku tej reakcji powstały dwutlenek węgla pompował balonik. Na koniec były „Fikające robaczki”- gdzie metalowa kulka zamieniała się w poruszającego się „robaczka”.
Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały.
Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych małych chemików :-)

 
Wycieczka do Stanowic