slodziakiZainspirowani ubiegłorocznym udziałem w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” i otrzymaniem wyróżnienia, uczniowie klasy trzeciej postanowili ponownie wziąć w nim udział. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Po zgłoszeniu klasy przez wychowawcę do konkursu, uczniowie otrzymali dzienniczki czytania na naklejki. Nauczyciel przyznawał naklejki za potwierdzone podpisem rodzica poświęcenie co najmniej 10 minut na głośne czytanie. Drugim etapem konkursu było stworzenie wraz z uczniami i rodzicami dekoracji sali/klasy zawierającej Magiczne Drzewo, prezentujące siłę dziecięcej wyobraźni.

Następnie klasa wzięła udział w świętowaniu Dnia Głośnego Czytania. W pięknej, leśnej i baśniowej scenerii Magicznego Lasu Gangu Słodziaków trzecioklasiści wysłuchali książkę Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” czytaną przez zaproszone mamy: p. Monikę, p. Małgosię i p. Jagodę. Dzięki wykonanej dekoracji, podczas czytania uczniowie poczuli się jak w lesie, w którym mieszkają Słodziaki. Kolejnym punktem tego dnia było wykonanie przez dzieci jesiennych drzew. A wielu z nich postępując tak, jak bohaterowie z rozdziału „Drzewa” obiecało posadzić wraz rodzicami nowe drzewa przy swoich domach. Na zakończenie dnia uczniowie wykonali ilustracje do książki w programie Paint.

Głośne czytanie i rozmowy o książce to najprzyjemniejszy dla dzieci sposób budowania ich umiejętności językowych, poszerzania wiedzy i podnoszenia motywacji do nauki. Dlatego czytajmy naszym dzieciom CODZIENNIE!!!

 

Słodziaki w klasie III