owieczkaOwczogród w Rudnicy to autorskie, pasterskie gospodarstwo liczące około czterystu owiec. Właśnie tam 1 października wybrali się uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami. Czekało na nich mnóstwo atrakcji. Najpierw uczestnicy wycieczki zwiedzili owczarnię i wysłuchali opowieści z życia stada. Nie obyło się też bez karmienia zwierząt suchym chlebem. Później uczniowie obejrzeli imponujący pokaz zaganiania owiec przez psa rasy border collie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy w labiryncie z balotów siana. Tam też uczniowie szukali „skarbu Owczogrodu”.

Szczęście dopisało Łucji z klasy Va. Ciekawe dla uczestników okazały się również animacje pasterskie: dojenie, strzyżenie planszowych owieczek, gręplowanie owczej wełny. Gospodarze przygotowali także ognisko i upiekli dla wszystkich pyszne kiełbaski. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne, które zaowocowały powstaniem pięknych owieczek. Wycieczka była nadzwyczaj udana i dostarczyła uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń.

 
 
Wycieczka do Owczogrodu w Rudnicy