zdjęcie tytułoweKlasa II a przystąpiła do udziału w projekcie edukacyjnym Ekologia (Klimatyczna klasa). Jak chronić środowisko?, który jest organizowany przez Uniwersytet Dzieci. Jest to fundacja non profit, która pozytywnie zmienia edukację poprzez rozbudzanie dziecięcej ciekawości i upowszechnianie nowoczesnych metod edukacji.

W ramach projektu nasi wychowankowie wezmą udział w ośmiu warsztatach, z których dowiedzą się między innymi: jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać? Uczniowie wzięli udział w pierwszym wstępnym warsztacie, który miał na celu budowanie umiejętności współpracy w grupie. Dzieci w małych grupach, wspólnymi siłami zbudowały jajkodrony. Wszystkie grupy odniosły sukces - jajka po zrzuceniu z wysokości około 2m przetrwały. Przed nami kolejne ciekawe zadania.

Klimatyczna klasa