002Uczniowie naszej szkoły 30 i 31 maja uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. 39 uczniów po dotarciu do miasta udało się na oglądanie Panoramy Racławickiej. Po obejrzeniu obrazu, poznaniu wiadomości o twórcach dzieła i prezentowanej historycznej walce, czekało nas podziwianie Wrocławia z najwyższego w Polsce tarasu widokowego Sky Tower. Znajduje się on na wysokości 49 piętra. Po czym udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego, gdzie podziwialiśmy faunę kuli ziemskiej. Następnie czekała nas obiadokolacja i długie nocne rozmowy.

W drugim dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od stadionu miejskiego Śląsk Wrocław. Zajrzeliśmy tam do wielu miejsc i dzięki przewodnikowi poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących tego obiektu. Kolejnym etapem poznawania Wrocławia było zwiedzanie Hydropolis, miejsca poświęconego tematyce wody na Ziemi. Tam odbyły się warsztaty połączone z oprowadzeniem po wystawie. Ostatnim punktem zwiedzania było podziwianie Starego Miasta z przewodnikiem. Poznając historię Wrocławia przyglądaliśmy się architekturze i wrocławskim niewielkim rzeźbom krasnali. Na koniec znaleźliśmy czas na zakup pamiątek. Z nową wiedzą, miłymi wrażeniami i zadowoleniem dotarliśmy do domu.

 

 Wrocław, miasto krasnoludków