usa28 lutego 2019r. klasa VIII i III gimnazjum uczestniczyły w wykładzie poświęconym stuleciu relacji dyplomatycznych Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Było to już kolejne spotkanie w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”. Wykład odbył się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, a poprowadził go dr hab. Krzysztof Wasilewski.

W trakcie spotkania słuchacze poznali bohaterów, których działalność znacząco wpłynęła na losy obu państw i ich wzajemne stosunki na przestrzeni całego wieku. Ponadto, uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie rolę Stanów Zjednoczonych w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy zachęcali przybyłych do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu poprzez nagradzanie osób zabierających głos upominkami ufundowanymi przez Ambasadę USA w Warszawie. Miłą niespodzianką były także pączki, którymi poczęstowani zostali wszyscy uczestnicy spotkania z racji tego, że odbywało się ono w tłusty czwartek.

Galeria

Wykorzystano zdjęcia udostępnione na stronie WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim.