WIOSNAWiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Dnia 21 marca Mały Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klas I-III zgodnie z tradycją pożegnał zimę i powitał upragnioną wiosnę. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dwa dni wcześniej. We wtorek uczniowie klasy III malowali Marzannę.

Pracę plastyczną wykonywali w parach lub indywidualnie. W czwartek klasa pierwsza wyklejała ptaki w gnieździe, symbol budzącego się życia, a druga malowała wiosnę. Dzieci podarły przygotowane Marzanny z donośnymi okrzykami „zimo odejdź”. Klasa trzecia wykonała wiosenny taniec, do którego przyłączyli się pozostali chętni Na koniec dnia podczas spaceru wychowankowie prezentowali kwiaty z bibuły , które zrobili na ten wyjątkowy dzień.

Galeria