targi13 marca uczniowie klasy VIII i III gimnazjum wzięli udział w III edycji GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY I PRACODAWCY. W tym roku Targi objęła Patronatem Honorowym Pani Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. Głównym celem powyższego przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Teren targów został podzielony na strefy, w zależności od specyfiki branży i wymaganych predyspozycji od potencjalnego pracownika. Obok stoisk szkół znajdowały się stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni. Zwiedzający mieli możliwość aktywnego zwiedzania, ponieważ prezentacje zarówno szkół, jak i firm były interaktywne.

Dzięki temu każdy zwiedzający mógł nie tylko poczytać informacje, ale także zobaczyć konkretny produkt, zobaczyć i przetestować działanie maszyn, czy wykonać doświadczenie. Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna była również scena, na której prezentowały się poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej czterech zadań na wybranych przez siebie stanowiskach przygotowanych przez wystawców. Zadania miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy gry mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności manualne. Zwieńczeniem gry będzie losowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów, które zostały ufundowane przez pracodawców.

Galeria