niepodległa30 stycznia 2019 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zakończył się trwający od września 2018 roku projekt „Zagraj w historię”, skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli historii oraz nauczycieli języka polskiego z województwa lubuskiego. Łącznie do rozgrywek szkolnych zgłosiło się 159 uczniów z 7 szkół. W wyznaczonym czasie placówki rozegrały szkolne turnieje, a koordynatorzy szkolni po podliczeniu punktów wytypowali jednego zwycięzcę.

Wśród laureatów projektu ZAGRAJ W HISTORIĘ znalazł się przedstawiciel naszej szkoły Hubert Czaja z klasy VII. Wziął on udział w finałowych rozgrywkach gry planszowej NIEPODLEGŁA. By wygrać, gracze nie mogli ze sobą rywalizować, ale wspólnie walczyli przeciwko systemowi gry. I choć gra nie była im dotąd znana, szybkie wytłumaczenie zasad połączone z ogromną chęcią zwycięstwa, a także drużynowe działanie sprawiły, że po około godzinnym zmaganiu wyłoniono zwycięski zespół.

Lekcje historii inne niż zwykle