Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

Dzwonki

 • 1 lekcja 815 - 900
 • 2 lekcja 905 - 950
 • 3 lekcja 1000 - 1045
 • 4 lekcja 1055 - 1140
 • 5 lekcja 1150 - 1235
 • 6 lekcja 1250 - 1335
 • 7 lekcja 1345 - 1430
 • 8 lekcja 1435 - 1520

Dyrekcja

 • Dyrektor: Elżbieta Pietruszkiewicz
 • Wicedyrektor: Anna Miszczyk-Cichoń

Do wakacji pozostało

JavaScript zgłasza błąd krytyczny lub nie pracuje.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

usa boze narW dniu 14 grudnia 2018r. klasa VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum uczestniczyły w lekcji kulturowej poświęconej bożonarodzeniowym tradycjom w Stanach Zjednoczonych. Zajęcia poprowadził koordynator programu „Ameryka w twojej bibliotece”, dr hab. Krzysztof Wasilewski.

Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie nie tylko tradycje związane ze świętowaniem przez Amerykanów 25 grudnia, ale również przyjrzeli się przygotowaniom do świąt, które rozpoczynają się jeszcze w listopadzie. Amerykanie uwielbiają Boże Narodzenie, co ma swoje odzwierciedlenie w przekazach medialnych. Fakt ten wykorzystał prowadzący, który urozmaicił swoją prezentację fragmentami amerykańskich filmów, seriali, kreskówek czy nawet spotów reklamowych, w których poruszana była tematyka świąt, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu na plakat „Christmas in the USA”. Oto wyniki:

 • I miejsce - Paulina Stasiak, kl. III gimnazjum,
 • II miejsce – Piotr Paluch, kl. Vb,
 • III miejsce – Rozalia Wachowska, kl. III gimnazjum,
 • wyróżnienie - Weronika Kazimierczyk, klasa VIII oraz  Szymon Skrzypczak, klasa IVb.

Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Ambasadę USA w Warszawie.

Boże Narodzenie w Stanach Zjednoczonych – lekcja kulturowa

men oke ore kuratorium oswiaty wom gorzow odn logo IBE IBE EWD