gangslodziakowW miesiącu wrześniu i październiku nasza szkoła brała udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. W pierwszym etapie wychowawczynie klasy Ia, Ib i II prowadziły zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.


Ponadto uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Głośnego Czytania, który odbył się 10.10.br. Dzień rozpoczął się od czytania przez wychowawczynie i chętnych rodziców książki R.Piątkowskiej. Następnie uczniowie udali się na zajęciach komputerowe, na których w programie Paint wykonywały prace o ulubionym słodziaku. Na przerwach odbywały się dyskoteki ze słodziakami. Na zakończenie uczniowie klas Ia, Ib i II zorganizowały akcję GŁOŚNE CZYTANIE WIERSZY J.TUWIMA - TUWIMOWO. Wiersze czytali : p. dyrektor naszej szkoły, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz zaproszeni rodzice. Dodatkowo na imprezie były recytowane wiersze J.Tuwima przez chętnych uczniów. Na spotkanie wykonano piękną dekorację z gazetką GŁOŚNO CZYTAĆ KAŻDY MOŻE o zaletach głośnego czytania.
Następnie uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonywali prace konkursowe:

  • Klasy I rysowały swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków.
  • Klasa II tworzyła komiksy o Słodziakach.

Organizatorami konkursu w szkole były wychowawczynie klas I – II i biblioteka szkolna. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” była sieć sklepów Biedronka”.
19 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Z przyjemnością informujemy, że praca konkursowa klasy II na tle prawie 5000 prac przyjętych do konkursu zdobyła wyróżnienie w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Natomiast Julia Borkowska, Oliwia Borkowska, Julia Głodek i Alicja Jaworska, autorki wyróżnionej pracy konkursowej - 30 listopada otrzymały wyjątkowe nagrody: poduszki-Słodziaki.
Serdecznie gratulujemy uczniom kreatywności i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”