Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

Dzwonki

 • 1 lekcja 815 - 900
 • 2 lekcja 905 - 950
 • 3 lekcja 1000 - 1045
 • 4 lekcja 1055 - 1140
 • 5 lekcja 1150 - 1235
 • 6 lekcja 1250 - 1335
 • 7 lekcja 1345 - 1430
 • 8 lekcja 1435 - 1520

Dyrekcja

 • Dyrektor: Elżbieta Pietruszkiewicz
 • Wicedyrektor: Anna Miszczyk-Cichoń

Do wakacji pozostało

JavaScript zgłasza błąd krytyczny lub nie pracuje.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

gangslodziakowW miesiącu wrześniu i październiku nasza szkoła brała udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. W pierwszym etapie wychowawczynie klasy Ia, Ib i II prowadziły zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.


Ponadto uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Głośnego Czytania, który odbył się 10.10.br. Dzień rozpoczął się od czytania przez wychowawczynie i chętnych rodziców książki R.Piątkowskiej. Następnie uczniowie udali się na zajęciach komputerowe, na których w programie Paint wykonywały prace o ulubionym słodziaku. Na przerwach odbywały się dyskoteki ze słodziakami. Na zakończenie uczniowie klas Ia, Ib i II zorganizowały akcję GŁOŚNE CZYTANIE WIERSZY J.TUWIMA - TUWIMOWO. Wiersze czytali : p. dyrektor naszej szkoły, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz zaproszeni rodzice. Dodatkowo na imprezie były recytowane wiersze J.Tuwima przez chętnych uczniów. Na spotkanie wykonano piękną dekorację z gazetką GŁOŚNO CZYTAĆ KAŻDY MOŻE o zaletach głośnego czytania.
Następnie uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonywali prace konkursowe:

 • Klasy I rysowały swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków.
 • Klasa II tworzyła komiksy o Słodziakach.

Organizatorami konkursu w szkole były wychowawczynie klas I – II i biblioteka szkolna. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” była sieć sklepów Biedronka”.
19 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Z przyjemnością informujemy, że praca konkursowa klasy II na tle prawie 5000 prac przyjętych do konkursu zdobyła wyróżnienie w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Natomiast Julia Borkowska, Oliwia Borkowska, Julia Głodek i Alicja Jaworska, autorki wyróżnionej pracy konkursowej - 30 listopada otrzymały wyjątkowe nagrody: poduszki-Słodziaki.
Serdecznie gratulujemy uczniom kreatywności i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

men oke ore kuratorium oswiaty wom gorzow odn logo IBE IBE EWD