Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

Dzwonki

  • 1 lekcja 815 - 900
  • 2 lekcja 905 - 950
  • 3 lekcja 1000 - 1045
  • 4 lekcja 1055 - 1140
  • 5 lekcja 1150 - 1235
  • 6 lekcja 1250 - 1335
  • 7 lekcja 1345 - 1430
  • 8 lekcja 1435 - 1520

Dyrekcja

  • Dyrektor: Elżbieta Pietruszkiewicz
  • Wicedyrektor: Anna Miszczyk-Cichoń

Do wakacji pozostało

JavaScript zgłasza błąd krytyczny lub nie pracuje.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

kosciuszkoNasza szkoła w bieżącym roku szkolnym nawiązała ścisłą współpracę z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wlkp. przy realizacji projektu „Ameryka w twojej bibliotece”. Kolejnym etapem wspólnych działań był udział klasy VIII i III w wykładzie pt. „Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny?” dra hab. Bartosza Korzeniewskiego - profesora nadzwyczajnego w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownika Grupy Badań nad Pamięcią Zbiorową. Prelekcja przybliżyła zebranym mało znane wątki z życia Tadeusza Kościuszki. Profesor wytłumaczył, że fenomen nieustannej popularności bohatera wynika przede wszystkim z jego postawy życiowej. Wartości z którymi jest utożsamiany w pamięci zbiorowej: wolność, bezinteresowność oraz przedkładanie interesu innych nad własnych powodują, że niezależnie od czasów Tadeusz Kościuszko jest uznawany za bohatera nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na całym świecie.

 

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny?

men oke ore kuratorium oswiaty wom gorzow odn logo IBE IBE EWD