ksiazkiZ przyjemnością informuję, że Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim przekazała naszej szkole blisko 80 książek w języku angielskim. Było to możliwe dzięki programowi america@your library opierającym się na partnerstwie między Ambasadą USA i gorzowską biblioteką. Otrzymany zbiór jest zróżnicowany pod względem tematycznym i językowym, stąd każdy znajdzie tu lekturę zgodną ze swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami językowymi.


Zalety czytania książek w języku obcym są nie do przecenienia: przełączamy się na myślenie w języku obcym, podświadomie wychwytujemy z treści pojawiające się w niej związki frazeologiczne, wzbogacamy zasoby biernego słownictwa, wreszcie nabieramy płynności i elastyczności w posługiwaniu się językiem. Ponadto, obcowanie z literaturą obcojęzyczną wyzwala umiejętność odgadywania znaczenia z kontekstu.
Serdecznie zapraszam do korzystania z naszej anglojęzycznej biblioteczki – książki można wypożyczać w gabinecie nr 32.

Książki z Ameryki w naszej biblioteczce

Alicja Pokorna