dzien zyczliwosci

Słowa, uśmiech, miły gest nic nie kosztują, a mają tak wielką moc.
Pamiętajmy o tym każdego dnia!

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Ideą tego dnia jest zachęcenie do optymistycznego spojrzenia na codzienność, otwarcia się na drugiego człowieka i skończenia z narzekaniem czy dąsaniem się. Uczniowie i nauczyciele mieli przypięte w tym dniu okolicznościowe plakietki. Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs na krótki wierszyk. Rymowanka dotyczyła takich zagadnień jak: życzliwość, serdeczność, uśmiech, koleżeńskość i przyjaźń.


I miejsce zajęła Paulina Stasiek z kl. III Gim.,
II miejsce przypadło Katarzynie Potapczuk z kl. VII,
III miejsce zdobyły: Lana Pisarewicz z kl. IVa i Emilia Szczechowiak z kl. IV b,
Wyróżnienie otrzymał -Jakub Cłapka z kl. IIIgim.
Dodatkową atrakcją był plebiscyt na najżyczliwszą osobę. Każda klasa dokonała obiektywnego wyboru do trzech kandydatów wraz z uzasadnieniem. Potem spośród 19 uczniów Kapituła w składzie dyrekcja szkoły i pedagodzy nadała odznaczenie „Medal Życzliwości”. Otrzymał go uczeń klasy VII-Hubert Czaja. Gratulujemy!!!

 

Dzień Życzliwości