prawa dziecka20 listopada odbył się w naszej szkole niebieski konkurs z okazji uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego prawa najmłodszych-Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani we wszystkie odcienie „blu”. Tegorocznym hasłem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest „Go Blu”. Akcja polega na wykorzystaniu koloru niebieskiego (barwa UNICEF) we wszelkich działaniach promujących Konwencję. Był to akt solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.


Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - 100% niebieskich klasy: I a, I b ,II , V b,
II miejsce - 80% niebieskich klasa IV a,
III miejsce - 75% niebieskich klasa III SP.

Na lekcjach wychowawczych pokazane zostały prezentacje i filmiki pogłębiające znajomość praw zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka.

Uczniom i wychowawcom dziękujemy za przyłączenie się do Międzynarodowej Akcji UNICEF.

 

Obchody Światowego Dnia Praw Dziecka