Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

Dzwonki

  • 1 lekcja 815 - 900
  • 2 lekcja 905 - 950
  • 3 lekcja 1000 - 1045
  • 4 lekcja 1055 - 1140
  • 5 lekcja 1150 - 1235
  • 6 lekcja 1250 - 1335
  • 7 lekcja 1345 - 1430
  • 8 lekcja 1435 - 1520

Dyrekcja

  • Dyrektor: Elżbieta Pietruszkiewicz
  • Wicedyrektor: Anna Miszczyk-Cichoń

Do wakacji pozostało

JavaScript zgłasza błąd krytyczny lub nie pracuje.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

attacheDzień 5 października 2018r. był w naszej szkole wyjątkowy, odwiedził nas bowiem gość z Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zastępca attache do spraw kultury, pan Scott Whitmore. Wydarzenie zostało zainicjowane przez p. Katarzynę Chmiel-Derę, która również towarzyszyła nam podczas niniejszego spotkania, a jego koordynatorem był dr Krzysztof Wasilewski, pracownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, który ze względu na obowiązki służbowe nie mógł nas w tym dniu odwiedzić.


Powodem wizyty Scotta Whitmore’a była setna rocznica relacji polsko-amerykańskich w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz gość przedstawił rys historyczny owej współpracy na przestrzeni ostatniego wieku wyświetlając prezentację „100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość”. W trakcie swojego wystąpienia opowiadał o ważnych wydarzeniach z historii swojego kraju, podkreślając zasługi Polaków – m.in. Tadeusza Kościuszki czy Kazimierza Pułaskiego. Przybliżył również zagadnienia dotyczące Polskiej Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych - prezentu narodu polskiego przekazanego Stanom Zjednoczonym z okazji 150 rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości, którą w 1926 roku podpisało 5,5 miliona Polaków.


Scott Whitmore zachęcał młodzież do wzięcia udziału w licznych programach edukacyjno-zarobkowych koordynowanych przez Ambasadę USA, które są realizowane przez uczelnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Zapraszał również do korzystania z Centrum Kultury i Informacji znajdującego się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, które zostało utworzone w ramach programu Ameryka w twojej bibliotece.


Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Odnosiły się one zarówno do życia codziennego, systemu edukacji, atrakcji turystycznych w USA, jak i doświadczeń gościa związanych z jego pobytem w Polsce. Pytań było sporo, a każde z nich zostało nagrodzone przez gościa miłym upominkiem.

Niespodzianki przygotowali również nasi uczniowie: w podziękowaniu za wartościową wizytę wręczyli Scottowi kwiaty, omówili przygotowaną specjalnie na tę okazję prezentację o naszej gminie i okolicach oraz oprowadzili po szkole. Na zakończenie uczennice klasy III gimnazjum zaprosiły gościa na herbatę i własnoręcznie pieczone babeczki. Całe spotkanie prowadzone było w języku angielskim, co dało słuchaczom możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Dla uczniów była to ciekawa, ponadprogramowa lekcja języka angielskiego i historii, której wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem i która na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Wizyta Scotta Whitmore’a z Ambasady Amerykańskiej w Warszawie

men oke ore kuratorium oswiaty wom gorzow odn logo IBE IBE EWD