Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różnakach

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różankach
95 7311526      bip.zsrozanki.pl

Rzeczpospolita PolskaGmina Kłodawabip

facebook1e dziennik
logo niepodleglosci 720x340 

Dzwonki

  • 1 lekcja 815 - 900
  • 2 lekcja 905 - 950
  • 3 lekcja 1000 - 1045
  • 4 lekcja 1055 - 1140
  • 5 lekcja 1150 - 1235
  • 6 lekcja 1250 - 1335
  • 7 lekcja 1345 - 1430
  • 8 lekcja 1435 - 1520

Dyrekcja

  • Dyrektor: Elżbieta Pietruszkiewicz
  • Wicedyrektor: Anna Miszczyk-Cichoń

Do wakacji pozostało

JavaScript zgłasza błąd krytyczny lub nie pracuje.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

anglojezyczne2 października 2018r. już po raz szósty odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jego adresatami byli uczniowie II i III etapu edukacyjnego chcący sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów, w których angielski jest językiem urzędowym. Tym razem tematyka konkursu została zawężona do zagadnień związanych ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Problematyka quizu podyktowana została zbliżającą się wizytą zastępcy attache ds. kultury w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie, pana Scotta Whitmore’a.

Rywalizacja składała się z dwóch etapów: pierwszy z nich polegał na wykonaniu plakatu o Stanach Zjednoczonych, a w drugim aż dziewiętnaście dwuosobowych drużyn zmagało się z zestawem 8 pytań na temat geografii, kultury, polityki, historii i obyczajów panujących w USA. Zawody prowadzone przez p. Agatę Samulską były bardzo dynamiczne, a multimedialna prezentacja pozwalała na natychmiastowe uzyskanie informacji zwrotnej na temat prawidłowości udzielonych odpowiedzi. W tym samym czasie jury w składzie: dyrektor szkoły, p. Elżbieta Pietruszkiewicz i p. Alicja Pokorna oceniało wysiłki uczniów. W tej edycji obyło się bez dogrywki i po emocjonujących zawodach rywalizację zwyciężyli Alexander Knobel i Wiktor Szyliński z klasy III gimnazjum, drugie miejsce zajęli Igor Juszczyk i Filip Trybek z klasy VIII, a na trzeciej pozycji uplasowały się Rozalia Wachowska i Daria Fórmaniak z klasy III gimnazjum. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan Polska.

 

VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

men oke ore kuratorium oswiaty wom gorzow odn logo IBE IBE EWD