biblioteka219.10.2018 r. klasa IV a wraz z wychowawczynią wybrała się do Filii Biblioteki Publicznej w Różankach. Celem wycieczki było zapoznanie się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Uczniowie dowiedzieli się, do czego służy katalog, poznali rozmieszczenie książek w poszczególnych pomieszczeniach. Okazało się, że niektórzy czwartoklasiści są już stałymi bywalcami biblioteki, jednak znaczna ich część była tu po raz pierwszy. Wszyscy z wielką uwagą słuchali p. Dorotki, która opowiadała o bibliotece.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że zbiory liczą ponad 10 tysięcy woluminów. Na koniec dzieci zostały obdarowane kolorowymi zakładkami. Na pewno zawitamy jeszcze do naszej biblioteki, a ta pierwsza wizyta być może stanie się dla wielu uczniów początkiem pasjonującej przygody z książką.

Z wizytą w Filii Biblioteki Publicznej w Różankach…