przelewice17 października 45 uczniów, z klas piątych oraz z siódmej, uczestniczyło w zajęciach przyrodniczych w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Dzieci uczestniczyły w dwóch warsztatach przeprowadzonych przez pracowników ogrodu. Tu odbyły się zajęcia terenowe na ścieżce edukacyjnej, gdzie uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi gatunkami drzew i krzewów rosnących w ogrodzie. Mogli podziwiać ich piękno jesienią, rozpoznawać gatunki, poznawać ich budowę, rozpoznawać owoce, liście.

Kolejnym warsztatem były zajęcia laboratoryjne na których w grupach przeprowadzana była ekstrakcja i rozdzielenie barwników zawartych w liściach roślin. Tutaj potwierdziliśmy doświadczeniem fakt, że liść zawiera różne barwniki. Po ciekawych zajęciach i po spacerze w jesiennej aurze ogrodu wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

Zajęcia edukacyjne w Przelewicach