swiatowy dzien drzewa10 października obchodzimy Święto Drzewa. Każdy liść pochłania CO2, produkuje tlen. Bez drzew, roślin nie byłoby możliwe życie na naszej planecie. Wiemy o tym dobrze, a jakże często widać, że ludzie je niszczą, wycinają duże powierzchnie lasów na całym świecie. A co my możemy zrobić dla naszej rodzimej flory? Może chociażby nie łamać gałęzi, nie zrywać liści dla zabawy, sadzić nowe rośliny. To takie drobne akcenty, ale w dobrą stronę. Uczniowie w szkole podkreślili ten dzień udziałem w konkursie Święto Drzewa, gdzie mieli za zadanie przedstawić dowolną techniką wybrane polskie drzewo. Liczny udział dzieci obfitował w piękne prace, które zostały wyeksponowane w szkole.

Uczniowie klasy siódmej posadzili przy naszej szkole hortensje, tuje i chryzantemy. Rośliny zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców oraz podarowane przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w akcji sadzenia drzew, roślin przez cały rok. Jeśli ktoś dysponuje możliwością podarowania szkole jakiegoś okazu zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Święto Drzewa